• „Stop łańcuchom, pseudohodowlom i bezdomności zwierząt”

• Samorząd Uczniowski ZSP wsparł inicjatywę ustawodawczą „Stop łańcuchom, pseudohodowlom i bezdomności zwierząt”. W ciągu tygodnia na listach Komitetu inicjatywnego, popierając akcję, podpisali się nasi pełnoletni uczniowie, rodzice naszych uczniów, nauczyciele i pracownicy szkoły, nasi znajomi, przyjaciele, krewni.  Wspólny wysiłek opłacił się, zebraliśmy prawie 300 podpisów.  Dziękujemy wszystkim za pomoc, gotowość złożenia podpisu, rozpropagowanie akcji wśród bliskich i znajomych. Dziś odesłaliśmy do Warszawy wszystkie listy. To była piękna lekcja wrażliwości i przejaw dobrego serca. Ufamy, że  nasz wysiłek poprawi los zwierząt.

• POMAGAMY!!!

• Uczniowie klasy 2A LO Oddział Przygotowania Wojskowego wsparli Saperów 5 Batalionu z Krosna Odrzańskiego w zabezpieczaniu przeciwpowodziowym. Ładowali piasek do worków oraz pomagali mieszkańcom w umieszczaniu ich w oknach, przy domach lub w piwnicach. Cała klasa zgłosiła się dobrowolnie. Młodzież pokazała, że stać ich na ciężką pracę i poświęcenie. Wychowawca jest dumny.