• Dni Otwarte Uniwersytetu Zielonogórskiego

• Dnia 16 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dniu Otwartym Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz w Festiwalu Zawodów w Zielonej Górze.

Udział w Dniu Otwartym na UZ to niebywała okazja poznania oferty edukacyjnej uczelni, na której przyszli absolwenci chcieliby podjąć studia. Uczniowie mogli porozmawiać na temat zasad rekrutacji na wybrane kierunki, a także wziąć udział w przygotowanych pokazach kół naukowych, jednostek uczelnianych oraz współpracujących z uczelnią instytucji.

Festiwal Zawodów to wydarzenie zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy dla osób zainteresowanych swoją przyszłością zawodową. Uczestnicy skorzystać mogli ze strefy edukacji, strefy praktyk, strefy zawodów oraz ze strefy multimedialnej, ale co najważniejsze mogli skorzystać z porad wielu specjalistów, pracodawców czy przedstawicieli Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

• Trójmiasto

• W ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej pn. „Podróże z klasą” nasi uczniowie mieli możliwość znów wybrać się w podróż, by zobaczyć kolejne miejsca naszego kraju. W ciągu trzech dni zwiedzaliśmy piękne Trójmiasto, poznawaliśmy historię przedstawioną w Muzeum II Wojny Światowej oraz czerpaliśmy wiedzę na temat otaczającej nas przyrody i zjawisk naturalnych ukazanych w Muzeum Nauki „Hewelianum”. Odwiedziliśmy również Katedrę Oliwską oraz Kościół NMP, gdzie historyczne fakty i piękne dzieła artystów wprawiały w podziw każdego z nas. Ostatnim punktem naszej podróży był Malbork, gdzie w towarzystwie przewodników odwiedziliśmy gotycki zespół zamkowy, uznany za największą budowlę ceglaną wzniesioną rękami człowieka.