• Dr Grzegorz Słowik z UZ gościem w naszej szkole

• 8 lutego 2019 roku, na zaproszenie Pani Marzeny Truchan-Michalak - nauczyciela fizyki, gościliśmy w naszej szkole doktora Grzegorza Słowika, pracownika Uniwersytetu Zielonogórskiego, który przedstawił hipotezę mikrobiologicznego życia na Wenus, nad którą pracuje razem z grupą światowych naukowców. Dr G.Słowik opowiedział młodzieży, w jaki sposób doszło do stworzenia tej hipotezy oraz o misjach kosmicznych, które mają ją zweryfikować. Po wykładzie naukowiec spotkał się z uczennicami przygotowującymi się do konkursu astronomicznego. Dziękujemy Panu Doktorowi za spotkanie, przekazane wiadomości oraz życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej.

• Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

• 5 lutego 2019 r. już po raz ósmy obchodzić będziemy w naszej szkole „Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” i ma za zadanie zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Podczas obchodów DBI 2019 organizatorzy chcą podkreślić istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.saferinternet.pl , gdzie można znaleźć wiele ważnych informacji dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu

• NAJLEPSZE LICEA W POLSCE

• Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w Krośnie Odrzańskim  jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".